PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7117}

Egzorcyzmy Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose
7,0 205 976
ocen
7,0 10 1 205976
5,2 14
ocen krytyków
Egzorcyzmy Emily Rose
powrót do forum filmu Egzorcyzmy Emily Rose

ma być wyświetlany. To historia tej samej osoby Anneliese Michel, która zmarła w 1976 roku.
Myślę, że również warto obejrzeć, choć film "Egzorcyzmy Anneliese Michel" trwa 60 minut i jest produkcji polskiej.

Polecam.

P.s: Dziś natomiast był ciekawy spektakl teatru telewizji pt: "Stygmatyczka" od 20:20 w TvP1, opowiadający o historii heroizmu i męczeństwa Polkskiej siostry zakonnej 'Sióstr od Aniołów' - WANDY BONISZEWSKIEJ, okrutnie dręczonej i katowanej przez komunistów sowieckich.

ocenił(a) film na 5
komentarz

poprawka błędu, miało być: polskiej
/niestety edycja jest tu jeszcze niemożliwa/

ocenił(a) film na 10
komentarz

dokladnie :P myslalem, ze to film byl straszny, ubarwiono go aby budzil wieksza groze, ale po wczorajszym dokumencie zmieniam zdanie, juz nie pamietam dokladnie moze dlatego, ze bylem tak bardzo przejety tym dokumentem, ale w koncowce bylo napisane, ze tych tasm bylo ponad 50 lub 40 a zdecydowanej wiekszosci z nich nie pozwolono ruszac... i te nieludzkie glosy, wrzaski...

strak3r

niestety nie miałem okazji oglądnąć tego filmu(a szkoda) ale gdzieś czytałem że przy jego montażu gościu musiał ściszyć te nieludzkie głosy bo podobno nawet profesjonalne urządzenia w studiu niewytrzymywały

komentarz

Wszelkie filmy chowają się do tego, co zawarto w tym dokumencie... Posłuchajcie tych nieludzkich głosów....

ocenił(a) film na 7
simgog

MOŻE KTOŚ MI WYJAŚNI DLACZEGO NERON JUDASZ I KAIN MÓWILI PO NIEMIECKU?!!!!!!

użytkownik usunięty
femme_fatale7

kiedy oglądałam ten film na religii, mój kolega stwierdził, że gdyby dziewczynka pochodziła z Czech, to Kain i Neron mówiliby po czesku ;p

komentarz

tu jest zwiastun tego filmu: http://pl.youtube.com/watch?v=ixZJDQtQ-8g

Obejrzałem, i jestem w szoku. Jesli ktoś po obejrzeniu tego filmu dalej nie wierzy w tą historie to już chyba nic go nie przekona.

ocenił(a) film na 7
komentarz

ale hard core ledwo dotrzymałem do końca film to mały pikuś w porównaniu do tego co usłyszałem z tych taśm,ciężko o tym pisać,nie chodze do kościoła,ale wierze że takie rzeczy mają miejsce,jestem troche wstrząśnięty teraz na gorąco po tym dokumencie,życie doczesne odchodzi gdzieś daleko jak sie myśli to ca dziewczyna musiała wycierpieć,wierze że uratowała przed potępieniem nie jedną duszę

komentarz

Niestety "dokument" był zbyt propagandowy i pomimo, że przed oglądaniem wierzyłem w opętanie tej dziewczyny, po obejrzeniu mam spore wątpliwości i przekonanie, że ta dziewczyna była bardzo chora.

Pseudoautochton

ja nie widziałem tam żadnej propagandy, szkoda, że te taśmy były audio a nie wideo. zawsze wierzylem w to ze istnieje szatan i demony, skoro wierzycie w Boga to w te zle moce tez musicie uwierzyc.

ocenił(a) film na 8
komentarz

Najgorsze były zdjęcia i te taśmy..wtedy jak demony miały oddać hołd Matce Boskiej..

Jak oglądałam film Egzorcyzmy Emily Rose to też się bałam, ale słuchać prawdziwych nagrań to całkiem co innego...

A tu macie link, można ściągnąć dwa nagrania:

http://rzymskikatolik.blox.pl/2007/05/Oryginalne-nagrania-z-egzorcyzmow-Annelies e-Michel.html

ocenił(a) film na 4
jatuginemamo

Nie wiem, czy masz czego żałować. Ja po tym nie spałam. A nagrań wytrzymałam 5 sekund, potem czytałam tylko napisy o.O. Masakra.

jatuginemamo

Czy ktoś mógłby to przetłumaczyć?
http://www.herzmariens.de/web_anneliesemichel/Kassetten/kassette_g.htm

jatuginemamo

Weszłam na stronę http://rzymskikatolik.blox.pl/2007/05/Oryginalne-nagrania-z-egzorcyzmow-Annelies e-Michel.html i chciałam pobrać te dwa nagrania, ale niestety (po kliknięciu w nie) wyświetla, że strony nie zostały odnalezione:((( Skąd mogę pobrać te nagrania? Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
Jeśli chodzi o film "Egzorcyzmy Emily Rose", to bardzo mną poruszył, natomiast po obejrzeniu dokumentu o Anneliese Michel byłam strasznie wstrząśnięta, bardziej do mnie przemówił - może dlatego, że to dokument i przedstawia prawdę.
Pozdrawiam wszystkich:)

Lucynka_3

a skąd wiesz, że przedstawia prawdę?

Pseudoautochton

A co to niby było?? Opowiedzieli bajeczkę i Anneliese zagrała w niej główną rolę??? Natomiast film to film i nie będę Ci tłumaczyć, że film jest fikcją.

Lucynka_3

Bardzo gorąco polecam wszystkim artykuł Michała Buszewskiego: "Wątpliwości związane z filmem: Egzorcyzmy Anneliese Michel". Jeżeli ktoś oglądał ten film tym bardziej powinien zapoznac się z tym artykułem.
link: http://konserwatyzm.pl/content/view/3232/111/

kmicic53

w tym artykule było napisane: "Oczywiście można (i jest to chwalebne) zabiegać o zbawienie innych ludzi, ale nigdy nie może się to odbywać kosztem zagrożenie zbawienia własnego." i z tym sie nie do końca zgadzam. bo jak by ktoś sie interesował to by wiedział że św.Paweł z miłości do innych był gotów (nie wiem jak to napisać:)) >poświęcić sie< żeby tylko inni byli zbawieni. pzdr

ocenił(a) film na 8
Lucynka_3

Ja mam tą pierwszą część nagrań z tej strony...

komentarz

a ja... bałam się i nie obejrzałam!
masakra, żałuję bardzo...

użytkownik usunięty
komentarz

Nie ma co histeryzować i wywalać gał.Wystarczy się zagłębić w temat i wszystko staje sie jaśniejsze.Wystarczy rownież poczytac wiecej na temat jej mlodosci i ogolnie rodziny.Nie ma sie co nagraniami zachwycać.

komentarz

Dla mnie dokument był szokujący, ale pomimo wszystkich tych okropności ktore można było usłyszeć jedna rzecz jest bardzo pocieszająca: to jak demony zaczeły wrzeszczeć na słowa modlitwy Zdrowaś Maryjo... To było mocne! To jest moc moditwy! No i Matki Boskiej...:)

użytkownik usunięty
romantyczna

Jakie masz dowody na to ze to są demony? Po za tym po co gadac o liczie mnogiej skoro glos byl ten sam, kwestia lekkiej modulacji w jedna czy druga strone. Niektóre umysly obląkanych ludzi (póki co, lecz może wkrótce już nie)nadal pozostaja zagadką. Nie wiem czy zauważyłaś ze fakt w postaci sposobu jej leczenia przez lekarzy zostal pominięty.Poczytaj sobie tez o skutkach ubocznych tych leków.

ocenił(a) film na 4

Nikt się nie zachwyca tymi nagraniami, jedynie szokują nas, co jest normalnym odruchem.
A co według Ciebie to jest?

użytkownik usunięty
MartWa

Moim zdaniem - bardzo złożona,źle leczona choroba psychiczna.Nic dodać, nic ująć...

gwarantuje Ci że żadna choroba psychiczna nie popchnie Cię do mówienia takimi głosami...

barz

a jakim Ty autorytetem jesteś w tej dziedzinie, że obwieszczasz takie prawdy? głosami można mówić rożnymi, a ten z dokumentu wcale nie był wyjątkowy.

Pseudoautochton

no to dawaj mi na maila nagranie jak tak mówisz. chyba że Ciebie też opętały złe duchy czego oczywiście nikomu nie życzę...

barz

nie muszę Ci niczego nagrywać, zmień głos i wrzaśnij z całych sił, będziesz miał te swoje objawy opętania przed lustrem

użytkownik usunięty
komentarz

Wiecie co... Wczoraj to leciało, ale słyszałam tylko jak rodzice oglądają i już same głosy są okropne :| A teraz szukałam tego an youtube bo chciałam cokolwiek zobaczyć i taka Piła w porównaniu z tym to gniot... :)) No ale 10 sek słuchałam i wyłączyłam :|

użytkownik usunięty

Nie którzy tak mają jak chcą sie dowiedzieć jak brzmi Modern Talking........

użytkownik usunięty

Moder Talking jest fajne :))

użytkownik usunięty

'Niektórzy' - poprawka...


A czy ja pisze,że głupie???? Podkreślam, że niektórzy tak samo na to reagują.

P.S. Jeśli chodzi o straszne odgłosy...Włącz sobie TVP3 w godzinach południowych, jak są obrady.Płacz,zgrzytanie zębów,Sodoma.

użytkownik usunięty

Śledzę ten przypadek od ponad dwóch lat, zebrałam mnóstwo materiałów na jego temat: od książek, artykułów (w tym mnóstwa zagranicznych), wywiadów, zdjęć, po nagrania z zapisem egzorcyzmów...Powiem wam tak: jest to jedyny przypadek opętania udokumentowany NAUKOWO. W naukę wierzę, a fakty są faktami.
AVE.

użytkownik usunięty

Czyje te artykuły?Neurologów,psychologów,psychiatrów(oczywiscie nie związanych ze światem chrześcijańskim)?Same nagrania nie mówią niczego szczególnego...Co to za fakty bez naukowego potwierdzenia?Jeszcze mi powiedz,że należysz do amerykanskiego stowarzyszenia 'Ludzi,którzy wierzą,że Ziemia jest płaska'...

użytkownik usunięty

A tak w ogóle, to jak można coś 'udokumentować naukowo'...tzn.,że można 'cofać się do tyłu' ??????????????????????????????????????????

Shadow i to właśnie świadczy o słabości tezy o opętaniu. Cóż za dowody nam przedstawiono - nagranie z zapisem krzyków dziewczyny, w którym zmienia głos. Co w tym niesamowitego i nierealnego? Podobno mówiła w sobie nieznanych językach, dlaczego nie zaprezentowano tego w dokumencie? To bardzo słabiutki dowód, nie dziwie się, że w sądzie pominięto ten materiał. Przed obejrzeniem tego dokumentu wierzyłem w opętanie, jednak skoro to najlepiej udokumentowany przypadek przez wiele ostatnich lat (przy zdobyczach techniki związanych z rejestracją wydarzeń), to cała koncepcja opętania bierze w łep.

użytkownik usunięty
ocenił(a) film na 4

Fokmaster, żaden z nas nie może stwierdzić, czy to były demony, czy choroba psychiczna. Bo mało co wiemy. G*wno wiemy, Ty również.

użytkownik usunięty
MartWa

To co wiem opiera się na czystej logice.Jesli nie umiesz sobie skompletować odpowiedniej wiedzy na ten temat to najwidoczniej nie umiesz korzystać z wyszukiwarki internetowej.Jestes katolem - super, wierzysz w gusła - świetnie.Jeśli nie masz czegoś konkretnego, żeby mnie przekonać przeklikaj sie na inne forum albo rozpocznij nowy wątek :)

ocenił(a) film na 4

Nie mam zamiaru Ciebie przekonywać. Nie pisałam nigdzie, czy wierzę w to, czy nie. Nie jestem katolem, tylko katoliczkom. Nie opieram swojej wiedzy na podstawie tego, co znajdę w internecie.

użytkownik usunięty
MartWa

Ile masz lat 12? 13?W Internecie masz wszystko...Chyba,że swoja opinie na temat Internetu czerpiesz z doświadcznień J.Kaczyńskiego.W takim razie dyskusja zamknięta, idź poczytać "Dzieci z Bulerbyn"......

ocenił(a) film na 4

Typowo, najlepiej obrzucić wyzwiskami -_- Cały filmweb. Dziecko postindustrialne.

użytkownik usunięty
MartWa

Ani jedno z tych słów nie jest uznane przez żaden słownik za wulgarne,więc pretensje miej do samej siebie za niezrozumienie.Nie bede z dzieckiem dyskutowal...

Żal mi Ciebie folkmaster, to że ty nie wierzysz w Boga to nie znaczy że inni mają też poprzestać, a ta cała twoja logika to jedno wielkie gówno, masz chore urojenia bo próbujesz wybić się ponad przeciętność uważając że Twoje zdanie musi być inne niż całej reszty, jeśli mnie uważasz za dziecko lub innych to ja Ciebie równie dobrze mogę uważać za "dziecko NeO" - jesteś typowym przykładem, PozdrO

robbie_b

Kierując się emocjami po obejrzeniu filmu czy wspomnianego dokumentu jesteśmy często skłonni uwierzyć w prawdziwość tego opętania, ale moim zdaniem sugerujemy się głównie przeraźliwymi dźwiękami wydawanymi przez główną bohaterkę. Każdy kto w życiu miał okazję znaleźć się w sytuacji gdy inny człowiek krzyczy (np. z przerażenia czy rozpaczy) musi przyznać, że jest to wręcz traumatyczne przeżycie. I właśnie siła oddziaływania owego wrzasku ma tutaj ogromne znaczenie i wpływa na ocenę prawdziwości zdarzenia przez widza. Spojrzenie fokmastera , w którym próbuje on wpuścić trochę logiki opartej na nauce na pewno nie zasługuje na to aby określić jego logikę mianem "wielkiego gówna". Swoją drogą ciekawe jak wyglądałby dzisiaj świat gdyby ludzie tak łatwo poddawali się sugestiom i wierzyli we wszystko bez zbadania czegoś na kilka sposobów. Zresztą zauważcie, nawet biskup (Josef Stangl), który początkowo wyraził zgodę na przeprowadzenie egzorcyzmów Anneliese po zakończeniu sprawy wydał on dokument w którym stwierdził, że zachowanie tej dziewczyny było spowodowane ... chorobą psychiczną. Jak widać nawet dla wysoko postawionego duchownego sprawa nie była wcale taka jednoznaczna. Hmm... a może on uległ czyimś podszeptom...

użytkownik usunięty
robbie_b

Oj chłopie chłopie... chcesz wierzyć to sobie wierz.Nigdzie nie napisalem, że zabraniam komuś wierzyc.Jeśli nie umiesz prowadzic merytorycznej dyskusji-nie zabieraj głosu.Po za tym tacy, co posluguja sie takim jezykiem(jak TY), kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.

To ja na początek powiem jak odebrałem ten dokument a potem odniosę sie do waszej dyskusji. Na mnie film zrobił ogromne wrażenie. Pewnie dla tego że jestem wierzący i pomijając osobiste aspekty wiary nie ograniczam sie tylko do chodzenia do kościoła. Moim zdaniem dokument ten powinien oglądnąć każdy wierzący. Po to aby uświadomić sobie ze jest coś poza tym co nas otacza ziemskie. Że wiara nie opiera sie na chodzeniu do kościoła. To co jest zawarte w Piśmie Świętym to nie jakieś tam literackie gatunki to historia która trwa nadal. Na mnie największe wrażenie zrobiło nie to jak mówił ale imię jednego z duchów "Kain" pierwszy morderca Jednak to jaki jest mój światopogląd skłania mnie do wielu refleksji i do tego aby zadać parę pytań do przeciwników autentyczności tej historii. Powiedzcie mi dlaczego mieli by kłamać? Dlaczego nagrania miały by być nieautentyczne a autentyczność tego zdarzenia nie opiera sie jedynie na taśmach. Na koniec powiem zanim przeciwnicy zaczną argumentować swoje zdanie. Nie mam zielonego pojęcia o fizyce i nie ma sensu abym wypowiadał sie w temacie fizyki.Pozdrawiam

Christo_4

Już w kilku miejscach obserwowałem dyskusję na temat prawdziwości tego opętania i bardzo rzadko ktoś podważa prawdziwość tych taśm. Jednak uznanie ich autentyczności nie oznacza od razu, że każdy zgodzi się, że to szatan opętał młodą Anneliese. Po prostu dla niektórych wszystko to co znajduje się na taśmach jest oznaką choroby psychicznej.
Padło pytanie " dlaczego mieliby kłamać" (domyślam się, że chodzi o duchownych przeprowadzających egzorcyzmy). Otóż moim zdaniem oni nie kłamią i wierzą w prawdziwość swojego stanowiska. Jednak to nie oznacza, że ich pogląd na tą sprawę jest słuszny. Przecież wysocy przedstawiciele innych religii też najczęściej nie kłamią głosząc podstawy swojej wiary, a pomimo to nie mają racji (wg. oficjalnego stanowiska KK). Najzwyczajniej w świecie wiara w to co się mówi nie oznacza automatycznie prawdziwości owych treści.

ocenił(a) film na 8

Wielkie dzięki, że pozwalasz komuś brać w tej sprawie pod uwagę opętanie. Mógłbyś przecież tego zabronić. To wielki akt łaski z Twojej strony...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones