PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7117}

Egzorcyzmy Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose
7,0 205 976
ocen
7,0 10 1 205976
5,2 14
ocen krytyków
Egzorcyzmy Emily Rose
powrót do forum filmu Egzorcyzmy Emily Rose

Przyznam ze sie balem, nie przesadzony zbytnio, stonowany. Proba powtrzenia sukcesu pierwszego egzorcysty-lecz mniej dyrastycznymi srodkami. Rozumiem cenzura -- ale gdyby dodano troche ostrzejszych elementow (masturbacja krzyzem w Egzorcyscie) dalo by to dodatkowy efekt i glebie -- Podobalo mi sie wykrecanie ciala, te czarne oczy Emily(nie osob postronnych), konfrontacja nauki z wiara , temat nie nowy jednak wciaz miodny :), zostawienie pewnej tajemnicy, nie przesadzona deformacja emily, jak rowniez "symboliczna" integracja sil ciemnosci w zycie pani prawnik robi dobrze calosci -- minusy to zbyt wielki chalas i krzyk ktory jest serwowany w zbyt duzej dawce( jak dla mnie) -- i niewykorzystanie calosci potencjalu tkwiacego w orginale -- cenzura jak dla mnie :)

ocenił(a) film na 9
mewf

To znaczy uczestniczyles w egzorcyzmach, czy o co chodzi, ze wg Ciebie przesadzono z krzykiem lub "ocenzurowano" (wg Ciebie) sceny w typie masturbacji krzyzem (co byloby tu glupota jakas, w ogole nie zwiazana z fabula). Bo nie wiem, czy zauwazyles, ze film oparty jest na faktach. To znasz te fakty od wewnatrz czy co przesadzono lub ocenzurowano?

pracus

jezeli ma byc na faktach to niech zrobia dokument, to jest film fabularny i jego celem jest wytworzenie w widzu emocji. Motywy o ktorych powiedzialem wzmocnilyby przekaz, ale to jest tylko moja wizja. Jak ci sie podoba (jezeli obejrzales) to dobrze, mi tez sie podobal, ale czegos brakuje.

ocenił(a) film na 9
mewf

Nie rozumiem... o co chodzi?
Masturbacja krzyzem lub inne tego typu sceny wzmocnilyby przekaz? Sorry, ale dla mnie jestes zboczony. Taka scena nie mialaby w tym filmie zadnego sensu. Zadnego! W ogole chyba doszlo tu do niezrozumienia fabuly.
I wzmocnic jaki przekaz? To jest dostatecznie mocne jak dla mnie. Nie potrzeba wiekszej ilosci "efekciarstwa" czy scen drastycznych.
Co do krzykow (wg Ciebie w zbyt duzej ilosci) - tworcy studiowali materialy z tej sprawy, sluchali rowniez kaset z nagraniem egzorcyzmow, wiec pewnie wiedzieli, ile krzyku byc tam powinno.

Polecam nagranie (ponoc autentyczne) z egzorcyzmu przeprowadzonego w Rosji na 16-letniej dziewczynie:
http://paranormal.about.com/library/media/audio/russian_exorcism.wma [paranormal.about.com/li ...]

pracus

Widze że jesteś bardzo w temacie, ja akurat nie. Napisałem moje odczucia po filmie i to wszystko. Materiał do którego dałeś linka zrobił na mnie wieksze wrażenie niż "Exorcism of .. ". Wracając do filmu, mnie sie nie podobał , tobie wprost przeciwnie. Moze potrzebuje mocniejszych wrażeń od ciebie, jednak nie oznacza to ze jestem zboczony. Co do krzyza przepraszam zeczywiscie mogłem cie urazić, nie chciałem tego, ale o ile pamiętam scena ta była w Egzorcyście. A dzwieki mnie denerwowały, może przez kiepskie nagłośnienie w kinie a może mam za duże uszy.

ocenił(a) film na 9
mewf

Nie chodzi o to, ze mnie uraziles, tylko taka scena mialaby sie nijak do fabuly i problemu czy tez filozofii "opetania". Nie jestem w temacie, ale jesli juz cos komus zarzucam, to staram sie to oprzec na jakiejs podwalinie (w sensie wiedzy, faktow).
A co do naglosnien - faktycznie czasem niejedno kino niezle wypacza obraz przez slaby dzwiek :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones