PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7117}

Egzorcyzmy Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose
7,0 205 976
ocen
7,0 10 1 205976
5,2 14
ocen krytyków
Egzorcyzmy Emily Rose
powrót do forum filmu Egzorcyzmy Emily Rose
ocenił(a) film na 4
bakari1

Oglądałam, naprawde mocne dlatego, że na faktach... a głos z nagrań poprostu mrozi krew w żyłach!

ocenił(a) film na 6
anex56

Dokładnie ja na początku byłem trochę , dygnięty :D, ale potem słuchałem dokładnie nie powiem , że na spokoju ale słuchałem bez żadnego problemu . lecz potem o tym , dosyć często myślałem . Ale " Egzorcyzmów Emilly Rose " oglądałem tylko tylko do czasu jak
oskarżyli tego kapłana bo potem był sąd więc myślałem że będą nudy .
Ale w sobotę ponoć , leci na Polsacie więc trzeba , będzie obejrzeć ;/ .

ocenił(a) film na 10
bakari1

Czemu problem z zaśnięciem? nie kumam...

ocenił(a) film na 6
Napier

Znaczy nie problem tylko , po prostu myślałem parę dni o tym i tyle ale nie powiem pierwszy raz , oglądałem ten film i był bardzo fajny mówię tu o "Egzorcyzmy Elmilly Rose" .

ocenił(a) film na 9
bakari1

Muszę to zobaczyć! O tej Niemce

ocenił(a) film na 5
Janet_174

Obejrzyj ten film o Irlandce:

"EGZORCYZMY DOROTHY MILLS"

to jest dopiero super!
bo pokazuje kim są demony i jak zniewalają.

P.s: a o tej Niemce to warto też zobaczyć film "Requiem" z 2006 roku (prod. niemieckiej), bo przedstawia nieco jej biografię. No wiesz... życie rodzinne, kościelne - zniewolenie religijnością i wyśmianie jej religijności przez księży z jej kościoła. Warto.

ocenił(a) film na 9
komentarz

Muszę mieć dzień na takie filmy, ale dzięki wielkie za propozycje :D

ocenił(a) film na 5
Janet_174

Bardzo proszę. Cała przyjemność po mojej stronie.
No tak, żeby z sensem, po seansie filmowym, przeżyć i przemyśleć przedstawione w nim treści - to potrzeba trochę czasu na refleksję, zastanowienie, przemyślenie i potem ocenę.
No no, że takich ludzi jak Ty można jeszcze czasem spotkać?... Ehh... - ale to miło, że jeszcze tacy są. :-)

Jeśli będziesz miała trochę czasu na zastanowienie się i realistyczne rozważenie treści przedstawionych w "EER", to zapraszam do odwiedzenia tych oto 2. wątków o tym filmie:
http://www.filmweb.pl/film/Egzorcyzmy+Emily+Rose-2005-7117/discussion/Co+było+po wodem+śmierci+Emily%2C+dlaczego+ona+zmarła+Czy+musiała+umrzeć,1675898
oraz
http://www.filmweb.pl/film/Egzorcyzmy+Emily+Rose-2005-7117/discussion/Film+na+po dstawie+faktów.+Jakimi+metodami+Emily+Rose+została+pozbawiona+własnej+woli,18161 87

Miło mi, że mogłem coś ciekawego zaproponować. :-)

Pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) film na 9
komentarz

widzę że mocno Cię wciągnął klimat egzorcyzmów ;) widzę że będę miała co czytać :D

ocenił(a) film na 5
Janet_174

Hm... powiedział bym, że raczej temat fanatyzmów i ich tragicznego pokłosia w postaci cierpień psychicznych i fizycznych z powodu zniewolenia właśnie fanatyzmami religijnymi, jakie wmawiano przez lata Anneliese, aniżeli egzorcyzmów - które są raczej obrzędem wymuszającym bezwzględną uległość i ślepe posłuszeństwo kościołowi, wywierane pod presją, na wrażliwej w tym przypadku i podatnej na sugestie osobie.
Ale czytać faktycznie jest co... ;-)

ocenił(a) film na 9
komentarz

No tak, w sumie bardziej to miałam na myśli, źle zbudowałam zdanie ;)

ocenił(a) film na 5
bakari1

No a jak będziecie mieli problem z zaśnięciem, a będziecie chcieli zasnąć - to możecie sobie obejrzeć jakąś komedię, czy np. film o życiu żółwii (przyrodniczy, spokojny, a może i troszkę melancholijny? ;-) )
a najlepiej to sobie posłuchajcie jakiejś muzyki relaksacyjnej. I pomyślcie, że przedtem też był dzień i był on spokojny przed obejrzeniem tego dramatu psychomanipulacji na tle religijnym, zakończonego śmiercią ofiary psychomanipulacji. I następnie też będzie dzień, który warto przeżyć spokojnie i normalnie.

Pa paaa....

;-)

bakari1

oglądałam jakiś dokument o Anneliese Michel i spodziewałam się, że egzorcyzmy emily rose będą bardziej przerażające, ale i tak film całkiem dobrze zrobiony, dla mnie 7/10

ocenił(a) film na 6
vilee

No a potem jak będzie strasznijeszy to będzie że się bałam chyba z tydzień

bakari1

o to chodzi w horrorach

ocenił(a) film na 5
vilee

Widzę, że niektórzy tutaj, jak np. Ty, bez ciągłego lęku i strachu żyć nie mogą - jakby się nudzili... ;-)

komentarz

żyję w ciągłym strachu ;)

ocenił(a) film na 5
vilee

Acha, zauważyłem - masz sporo straszydeł w najwyżej przez Ciebie ocenianych filmach na Twoim koncie ;-)
To może...
http://www.filmweb.pl/film/Patch+Adams-1998-143

polecam :D

komentarz

dzięki, na pewno obejrzę

ocenił(a) film na 5
vilee

To miło. :-)

A i ja Ciebie proszę o polecenie mi filmów podobnych do tego polecanego przeze mnie - o humorystycznej i mądrej zarazem tematyce.

komentarz

bruce almighty, proszę, komedia na tym samym poziomie ;)

ocenił(a) film na 10
vilee

widziałam film i dokument o niej, do tego są nagrania z egzorcyzmów...film dla mnie niesamowity, ale raczej nie chcę do niego wracać...

ocenił(a) film na 5
Gatiniusha

Zaiste dokument pod tytułem "Wiara czyni czuba" jest niesamowity i warto go obejrzeć, przy okazji myśląc.
:-)

ocenił(a) film na 5
vilee

Dzięki, nie oglądałem jeszcze ;-)

użytkownik usunięty
bakari1

Słabizna... chętnie bym sobie z tym czymś co ją niby "opętało" pogawędził... byle nie przy tych pseudo księŻULKACH!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones