PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7117}

Egzorcyzmy Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose
7,0 205 976
ocen
7,0 10 1 205976
5,2 14
ocen krytyków
Egzorcyzmy Emily Rose
powrót do forum filmu Egzorcyzmy Emily Rose

demony, etc.

ocenił(a) film na 8

Zabierałam się do tego filmu trzy razy tak się go bałam.
Pierwszym razem skończyłam na tym jak widziała ducha księdza , drugim razem przed sama sceną
egzorcyzmu za trzecim się udało.
Ja myslałam ,że to będzie coś nieziemskiego dlatego tak się bałam a to było zwykłe leżenie w łóżku
i bieganie po stodole przy tym wrzeszcząc nie na miarę umiejętności lucyfera młodej dziewczynki.
Urzekła mnie jej historia ale horror nie.
Nie ma się czego bać a bajki opowiadane że to horror roku itd. są przereklamowane...;/ przykro.

ocenił(a) film na 9
Moonsault

Prawda jest taka,ze to dramat sądowy a nie horror.Warto przed filmem wiecej o nim przeczytać i to nie tylko z jednego zródła.
Mozesz mi wyjaśnić gdzie ty widziałeś-aś "ducha księdza"?;)

Berith7777

Berith7777 - podtrzymuje Twoje pytanie : Gdzie jest mianowicie "duch księdza" ???

ocenił(a) film na 9
rosaria

;)
Może doczekamy się odpowiedzi heheheh;)

ocenił(a) film na 8
Berith7777

Przepraszam ,źle napisałam , czasami człowiek się myli...A więc sprosotowanie.
Oczywiście chodziło mi o zjawę /ducha którego widział ksiądz..
Mój błąd.

ocenił(a) film na 9
Moonsault

Ok.
Dla sprostowania-to nie był duch tylko demon,wbrew pozorom to zupełnie dwie inne "rzeczy".

ocenił(a) film na 8
Berith7777

Dobrze , niech to będzie demon , dla mnie zły duch , może być?
Był zakapturzony więc domysły mogą być różne.

ocenił(a) film na 9
Moonsault

Tu nie chodzi o domysły.Duch to ludzka dusza,natomiast demon nie ma nic wspólnego z ludzmi,pojawia sie najczesciej pod postacią muła,dużej ilości żab,czarnego psa i zakapturzonej postaci(kształtem przypominającej człowieka),choć zdarzają się wypadki najwiekszej "mocy diabła",gdzie demon może-dla oszukania człowieka-przybrać postać Matki Boskiej.

ocenił(a) film na 8
Berith7777

Oczywiście :) nie wierzę w demony , duchy i etc. i nigdy nie widziałam ducha , demona ani innych zjawisk paranormalnych i nie wiem jak wyglądają naprawdę , po prostu tak mi się napisało duch ...oczywiście miałam na myśli cos złego bo ta postać była mroczna . Jeśli Pan mówi ,że to demon to oczywiście uszanuję to , może rzeczywiście to był demon , to nie leży w mojej profesji więc mi to jest obojętne. Ja chciałam powiedzieć jakie było moje podejście do tego filmu , jestem osobą strachliwą i horrory to dla mnie wyzwanie więc podzieliłam się moją historią , to wszystko.
Mam nadzieję ,że przez to ,że napisałam ,że to zły duch Pan mnie nie zlinczuje tylko zrozumie. Dziękuję.

ocenił(a) film na 9
Moonsault

Starałem sie tylko uzupełnic wiedzę,nic więcej.Cieszę się,że wysoko oceniłaś ten film bo zasługuje na takie noty.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 5
Berith7777

To już zależy od folkloru ;) W wielu wierzeniach demony były kiedyś ludźmi ;)

Oczywiście biorąc pod uwagę, że film tyczy się mitów chrześcijańskich to w tym wypadku trzeba przyznać, że to demon.

ocenił(a) film na 9
Dealric

W tym wypadku opieram sie tylko i wyłacznie na chrześcijaństwie.Bo jak sam słusznie zauwazyłeś,nie ma sensu mówic o "folklorze" badz poruszac temat buddyzmu,szczególnie,ze mówimy tu o konkretnym filmie.

Moonsault

oj tam. Każdy inaczej interpretuje sceny i obrazy na ekranie:)

ocenił(a) film na 8
rosaria

Dokładnie , dziękuję :)

ocenił(a) film na 9
Moonsault

Chciałem pomóc uzupełnić wiedzę,ale widzę,że ludzie wolą poklepania po plecach aniżeli szczerej pomocy,w tym wypadku wyjasnienia pojęć-to przykre.Nie wiem dlaczego w dzisiejszych czasach poprawienie kogos jest uznawane za atak i agresję.Osobiscie lubie gdy ktoś mnie poprawi,bo w ten sposób nie tkwię w ciągłej niewiedzy.

ocenił(a) film na 8
Berith7777

Rozumiem ,że Pan chciał mnie poprawić , szanuję to i dziękuję za to ale nie musiał Pan być taki bezwzględny w odpowiedziach...Wystarczyło napisać dyplomatycznie z góry o co chodzi a nie pisać o interpretacjach , mojej niewiedzy z zakresu demonologii i pouczania mnie o tym jak mam to robić... Nie zważył Pan na to ,że ja mogę sobie tego nie życzyć ?... Może nie jestem tak oczytana i inteligentna jak Pan ale staram się jakoś obcować z kulturą i nie wiem dlaczego zareagował Pan tak gwałtownie na mój komentarz pod filmem i musiał Pan szukać w książkach żeby wpoić mi do głowy swoją rację ,że był to demon. Uważam że nie muszę korzystać i cokolwiek wiedzieć z zakresu takiej tematyki bo mnie to nie interesuje. Jeżeli Pan lubi byc poprawiany to nie moja sprawa.
Nie jestem osobą agresywną i nie chciałam żeby wyszło tak ,że Pana atakuje ale tylko powiedziałam co myślałam. Poza tym niewiedza jest błogosławieństwem :) Pozdrawiam ,życzę miłego dnia ;)

ocenił(a) film na 9
Moonsault

Pozdrawiam,zycze spokojnego wieczoru;)

ocenił(a) film na 9
rosaria

Piszesz o interpretacji,interpretować mozna poezję(wiersze itd.),również scny w filmach,ale nie wszystkie.Jesli coś jest nazwane-okreslone-zkatalogowane to nie mozna tego interpretować.A pamietajmy,jesli nie mamy wiedzy na dany temat to nie mozmy sobie rzucać słowami na prawo i lewo twierdząc,ze to interpretacja.

ocenił(a) film na 9
Moonsault

PS
Dla uzupełnienia informacji:musiałem sprawdzic w książkach żeby się upewnić-"Zły Duch" to okreslenie(mozna powiedziec potoczne)tylko i wyłacznie diabła,szatana,upadłego anioła.

ocenił(a) film na 8
Berith7777

Nie wiem skąd tyle nienawiści do mojej osoby jeśli chodzi o tego "demona"...
Naprawdę będzie mi Pan prawił morały na temat mojej niewiedzy ze zjawisk paranormalnych etc.?
Ja nie lubię pisywać na forum , jeśli ktoś ma jakiś problem ze mną niech pisze prywatnie.
A teraz Pan wybaczy , obejrzę sobie ponownie film i przestudiuję encyklopedię z zakresu spektroskopii żeby więcej o takie detale nie czepiali się mnie logowicze.

ocenił(a) film na 8
Moonsault

IDZ PO OBEJRZENIU TEGO FILMU O 12 W NOCY DO STODOŁY ALBO GARAŻU I NIE MUSISZ BIEGAĆ , NIE ZAPALAJ ŚWIATŁA TYLKU STÓJ I CZEKAJ , UWIERZ MI ŻĘ PO CHWILI SIĘ ZESRASZ

sitall

Ty srałeś biegając po garażu? Mogłeś się chociaż zatrzymać.

ocenił(a) film na 8
m29

przykro mi że nawet tak prostrego zdania nie potrafisz zrozumiec, współczuje musi być ci ciężko w życiu z takim trybieniem

sitall

Przykro mi, że nie panujesz nad emocjami, piszesz z capsem i na żartach się nie znasz. Współczuje musi być ci ciężko w życiu zwłaszcza, że zwieracze puszczają :/
Trochę dystansu do siebie nie zaszkodzi.

ocenił(a) film na 8
m29

no nie wiem ale mi to zwieracze nie puszczają i zwłaszcza w tedy kiedy robią to nerwy :D choć wiem że akurat niektórym osobom kiedy nerwy mi puszczą zwieracze potrafią zawieść i myślę że należysz do tych właśnie osób więc nie czaruj dystansem i innymi pierdołami bo to nic ci nie pomoże :D heheheheheheeh

ocenił(a) film na 8
m29

jak pozbierasz gów...no spod siebie to napisz

sitall

Ok nie ma sprawy pozbieram, nawet ci zapakuje i będziesz miał skoro tak ci zależy.

Nie odpisuj już, szkoda robić bałagan na forum.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones